Universitatea Craiova a stabilit primele 3 amicale din Antalya

fc unviersitatea

Dupa 9 ani, Universitatea Craiova reia cantonamentul din Antalya. În perioada următoare echipa are programate 5 amicale, iar în 3 dintre acestea se știu deja adversarele. Pe 27 ianuarie este plecarea către Antalya.
Vă prezentăm programul echipei pentru următoarele saptamani:

1 Februarie: Universitatea Craiova-Vorskla Poltava
FC Vorskla Poltava este o echipă de fotbal care joacă în Prima Liga și reprezintă orașul Poltava. Clubul a fost fondat în data de 5 ianuarie 1955. A debutat în Liga Superioara în 1996. În 1997 a câștigat medalia de bronz în campionatul Ucrainei; este câștigătoare cupei Ucrainei în 2009.
7 Februarie: Universitatea Craiova-Rukh Brest
Rukh Brest este o echipa de fotbal care joacă în prima ligă din Belarus, reprezentând orasul Brest .
11 Februarie
: Universitatea Craiova – Szeged 2011 FC
Szeged 2011 FC este o echipa de fotbal care joaca în liga a III-a din Ungaria, din orașul Seghedin

Celelalte 2 meciuri amicale se vor perfecta in Antalya si vor fii anunțate ulterior