Adversari de top pentru Universitatea Craiova în Antalya.

fc-universitatea-craiova

Universitatea Craiova se apropie de finalul primului stagiu de pregătire. Începând cu 27 ianuarie, jucătorii lui Nicolo Napoli se vor deplasa în Antalya, acolo unde, până pe 13 februarie vor efectua, în țară, cel de al doilea cantonament al iernii.
Universitatea Craiova reia cantonamentele in Antalya, după o perioada de 9 ani .

În cel de al doilea stagiu de pregătire din Turcia, FC Universitatea Craiova va disputa și cinci partide amicale, iar dintre adversarii oltenilor se regăsesc echipe precum Vorska Poltava, Szeget și chiar Dinamo Brest, echipa din Belarus acolo unde Diego Maradona a fost președinte de club după Campionatul Mondial din Rusia 2018. Însă, nu este exclus ca un alt meci amical sa fie cu una dintre echipele de Liga 2 din România, cele care vor fi și ele prezente în aceeași perioadă în Antalya.