UNIVERSITATEA CRAIOVA A EFECTUAT PRIMUL ANTRENAMENT

• Universitatea Craiova a efectuat primul antrenament de astăzi, începând cu ora 10 (ora locală). Jucătorii, antrenați de Nicolo Napoli, au avut un program destul de greu.
    Dacă ieri a fost un antrenament de acomodare, azi jucătorii au avut cu totul alt antrenament. Seriile de 60 și 80 de metri au epuizat întreaga echipă. A doua parte a antrenamentului a fost bazată pe jocul de posesie, Nicolo Napoli a împărțit echipa în 2 grupe și preț de 50 de minute au avut un joc școală. Acesta a fost primul antrenament, urmând ca în jurul orei 16:00 să fie programat al doilea.
  • Universitatea Craiova avut parte de o vreme foarte bună. La ora antrenamentului au fost 13 grade.

primul antrenament2