Robert Popa a fost căpitanul naționalei. România U 18 -Viitorul 2, scor 4-2

Robert Popa a revenit în Bănie de la echipa națională a României U 18!

Deși are doar 17 ani, Robert Popa, portarul lui FC Universitatea Craiova, joacă pentru naționala U 18 a României, iar selecționer este Adi Văsâi. Goalkeeperul Științei a fost prezent în cursul zilei de miercuri la Buftea, acolo unde tinerii noștri tricolori au disputat un meci de verificare în compania celor de la Viitorul 2.

Robert Popa a fost titular în poarta naționalei României, dar și căpitanul acestei echipei. România U 18 a învins Viitorul U 18, scor 4-2, dar Popa a încasat un singur gol, cel care a fost un autogol. În minutul 80 portarul Științei a fost înlocuit, iar golul doi marcat de jucătorii de la academia lui Gică Hagi nu a fost încasat de către portarul leilor din Bănie, cel care a avut o evoluție apreciată de cei prezenți la meci.