Meci amical între Roșiori și FC Universitatea Craiova!

FC Universitatea Craiova va mai disputa un singur meci amical înainte de startul părții a doua a campionatului.

Știința nu a mai disputat sâmbăta trecută partida amicală cu Pandurii Tg Jiu, iar alb-albaștrii vor mai juca doar un singur meci amical înainte de startul părții a doua a campionatului. Vineri, 19 februarie, de la ora 13.00, FC Universitatea Craiova va întâlni în depasare Roșiori, iar Ovidiu Stângă va încerca să pună la pună ultimele detalii cu privire la primul meci oficial cu Concordia Chiajna.

FCU ar fi trebuit să joace în primul meci al anului 2021 cu Turris Măgurele, dar echipa lui Eugen Trică s-a retras din toate competițiile. FRF a anunțat că toate rezultatele înregistrate de formația patronată de Dragnea jr în prima parte a campionatului vor fi anulate. În aceste condiții, Știința va avea cinci puncte în plus față Viitorul Pandurii și Rapid, dar va sta în prima etapă, iar cele două formații vor avea astfel posibilitatea să reducă distanța în clasament față de leii din Bănie.