Victorie pentru FCU în primul amical din acest an

FC Universitatea s-a impus la scor în fața brașovenilor de la ACS Kids Tâmpa

La două zile de la începutul stagiului de pregătire pe care îl efectuează la baza FRF de la Mogoșoaia, alb-albaștrii au câștigat cu scorul de 9-0 meciul amical disputat la Buftea cu ACS Kids Tâmpa Brașov, formație care evoluează în seria V a Ligii a 3-a.

Antrenorul Ovidiu Stângă a profitat de ocazie și a rulat întreg lotul de jucători, opt dintre aceștia trecându-și numele pe lista marcatorilor.

Golurile au fost înscrise de Cristea, Blidar, Raicea, Ispas, Ciolacu, Luboya (2 goluri), Răducanu și Miuțescu.

De remarcat că Blidar, Miuțescu și nou veniții Luboya și Ispas se află la primele reușite în tricoul Universității.

FCU a început cu formula Popa – Gîț, Gugu, Diakite, Huyghebaert – Cristea, Baeten, Blidar – Raicea, Bălan, Voicu, pe parcursul partidei fiind folosiți și ceilalți componenți ai lotului.