EXCLUSIV. FC Universitatea Craiova a plecat în cantonament. Lotul deplasat de Ovidiu Stângă!

FC Universitatea Craiova va disputa un stagiu de pregătire în baza echipei naționale de la Mogoșoaia.

Știința și-a încheiat stagiul de pregătire de pe plan local, iar în perioada 20 ianuarie -1 februarie, FC Universitatea Craiova va efectua un cantonament în baza de pregătire a echipei naționale a României de la Mogoșoaia. În această locație, alb-albaștrii vor beneficia de condiții foarte bune de antrenament, terenurile având instalație de încălzire.

Conducerea Științei a perfectat până în prezent următoarele jocuri de verificare:

FC Universitatea Craiova – ACS Kids Tâmpa Brașov, 22 ianuarie

FC Universitatea Craiova – Petrolul Ploiești, 30 ianuarie

FC Universitatea Craiova – CSM Slatina, 1 februarie

FC Universitatea Craiova – Reșița, 6 februarie

FC Universitatea Craiova – Pandurii Tg. Jiu, 13 feb

Șefii Științei vor mai încerca și perfectarea altor jocuri de pregătire.

Lotul lui FC Universitatea pentru cantonamentul de la Mogoșoaia

PORTARI: Robert Popa, Sorin Mogoșanu, Mario Enache, Federico Taborda

FUNDAȘI: Alex Gâț, Lorenzo Paramatti, Bradley Diallo, Abdelaye Diakite, Costinel Gugu, Denis Ispas, Jeremy Huyghebaert, Radu Negru

Mijlocași: Alex Raicea, Arsene Luboya, Vali Munteanu, Ionuț Zanfir, Vlad Pop, Marian Stoenac, Dragoș Albu, Antonio Miuțescu, Marian Anghelina, Călin Cristea, William Baeten, Alex Blidar, Samuel Zimța, Ignacio Cacheiro, Robert Răducanu