Remiză în ultimul meci din Antalya pentru Universitatea Craiova

echipa fc universitatea craiova

Astăzi la ora 16 (ora 15 a României), s-a disputat ultimul meci din stagiul de pregătire, care a avut loc în Antalya.

Universitatea Craiova a întâlnit echipa Szeged, ce evoluează în liga 3 din Ungaria.

Golul echipei “Universitatea Craiova” a fost marcat de Claudiu Bălan, în urma unei lovituri de pedeapsă, obținută de Samuel Zimta.

Cu acest meci, Universitatea Craiova încheie seria de meciuri amicale din Antalya. Mâine este ultima zi din acest cantonament, urmând ca delegația să se întoarcă in tara.

Universitatea Craiova: Mogoșanu, Negru, Dănănae, Avram M, Grecu, Tănase, Codoban, Raicea, Zimta, Răducanu, Bălan.

Rezerve: Chindriș, Ciuca, Kovari, Perez, Suciu.

Absenți: A. Avram, Mot, Cristiu.