Partida cu Alexandria

Universitatea Craiova a început bine partida de la Severin având câteva ocazii în primele minute. În minutul 18 Sabin Lupu primește o pasă excelentă de la Perez și deschide scorul.

Echipa din Alexandria încercat sa întoarcă scorul dar Chindriș a închis bine poarta echipei Universitatea Craiova.

În minutul 2 de prelungire Claudiu Bălan majorează scorul astfel că la pauză Universitatea Craiova conducea echipa din Alexandria cu 2-0.
Echipa din Alexandria a revenit montată astfel că în minutul 49 au reușit să reducă din diferența.

În acest moment Adrian Filip a mutat decisiv reușind să schimbe sistemul de joc făcând astfel imposibil ca oaspeții sa ne poată domina.

În această partidă notăm și debutul în tricoul echipei Universitatea Craiova al lui Ezaki Chihiro care a intrat în locul Villegas Perez Sebastian care a avut o evoluție apreciată de suporteri.

Universitatea Craiova forțează iar in minutul 83 Samuel Zimta stabilește scorul final printr-o execuție frumoasa.

Universitatea Craiova câștiga cu 3-1 împotriva echipei CSM Alexandria.

Universitatea Craiova : Chindris Claudiu, Dananae Ovidiu, Ciuca Madalin, Avram Sorin, Negru Radu, Calu Cosmin, Villegas Perez Sebastian, Kovari Stefan, Raicea Alexandru,Lupu Sabin, Balan Claudiu.

Rezerve :Mogosanu Sorin, Dina Eduard, Surugiu Olivian, Costea Florin, Zimta Samuel, Mot Laurentiu, Ezaki Chihiro .