Leii din Banie sunt gata de lupta. Lotul Stiintei pentru meciul cu Slatina!

FC Universitatea Craiova este gata pentru partida cu Slatina, iar alb-albastrii nu s-au culcat deloc pe o ureche dupa ce, rand pe rand, contracandidantele la promovare au facut pasi gresiti in etapa a cincia. Baietii antrenorului italian s-au pregatit cu gandul doar la victorie in ultimele zile, cea care daca va fi obtinuta, va aduce FCU din nou pe primul loc in clasament.
Stiinta a plecat la Severin luni, in jurul orei 13:00, iar de la ora 18:00 elevii lui Nicolo Napoli vor efectua un antrenament. Calin Cristea a fost inclus de antrenorul alb-albastrilor in lotul deplasat pentru partida cu Slatina. Marian Stoenac se apropie de sfarsit cu programul de recuperare, dar cat de curand va vom anunta si ultimele vesti despre starea lui de sanatate.