Calin Cristea a lipsit din echipa Stiintei la partida cu Viitorul Pandurii Tg. Jiu.

Unul dintre fotbalistii Stiintei care au impresionat in startul acestui campionat este Calin Cristea. Insa, din pacate mijlocasul alb-albastrilor nu a putut sa joace in partida cu Viitorul Pandurii Tg. Jiu din cauza unei accidentari. Jucatorul alb-albastrilor a suferit o contractura la coapsa, iar accidentarea nu este una grava. Daca totul decurge ok, fotbalistul lui FC Universitatea Craiova este asteptat sa isi reia antrenamentele normale in cateva zile. Vesti si mai bune despre Andrea Compagno. Masivul atacant italian al Stiintei este asteptat sa isi reia antrenamentele normale incepand de marti. Astfel, varful alb-albastrilor se va antrena normal alaturi de colegii sai chiar de azi. FC Universitatea Craiova va disputa urmatorul joc din campionat pe 29 septembrie, atunci cand alb-albastrii vor infrunta Slatina, la Severin, de la ora 19:00. Jocul va fi transmis in direct de DigiSport 1, LookSport, TelekomSport 1.