Eugen Trică, prima reacție după aflarea programului Științei din play-off!

Eugen Trică este convins sută la sută că elevii săi vor da totul pentru promovarea în Liga 1.

În jurul orei 11:00 a avut loc la sediul FRF tragerea programulului meciurilor din play off, iar Știința și-a aflat adversarii. Eugen Trică a comentat programul pe care elevii săi îl vor avea în această nouă fază a campionatului Ligii 2. „Am văzut programul și vă pot spune că indiferent de meciuri, totuși acest play-off era unul foarte tare. Dacă vrem să promovăm, atunci noi trebuie să ne luptăm cu cei mai tari. Vom întâlni Mioveni, în deplasare, în prima etapă și vă pot spune că noi vor merge acolo să câștigăm toate cele trei puncte puse în joc.

Dar vreau să îmi felicit încă o dată băieții pentru determinarea și dăruirea de care au dat dovadă în meciul de la Reșița. Au fost o adevărată familie și au luptat eroic pentru victorie și pentru calificarea în play off. Nu ne-a fost deloc ușor în 10 oameni, dar elevii mei s-au comportat exemplar și au strâns bine rândurile. S-au ajutat unul pe altul în teren în condițiile în care am rămas cu un om mai puțin după eliminarea lui Blidar. Suporterii au fost lângă noi și i-am simțit cum ne încurajau din afara stadionului. Le mulțumesc că au venit atâția kilometri după noi, deși sunt probleme cu această pandemie.