Universitatea Craiova câștigă categoric partida cu CS Sporting Roșiori 2008

Liga 3 a ajuns la etapă cu numărul 12 iar în seria 3 Universitatea Craiova a întâlnit echipa CS Sporting Roșiori 2008 pe stadionul Municipal din Severin.
Universitatea Craiova a început bine iar după 2 3 ocazii de gol , sub o dominare clară și o posesie bună, Claudiu Bălan a reușit să înscrie în minutul 13 astfel că Universitatea Craiova a început foarte bine această partida.
Dominarea echipei noastre a continuat, oaspeții de azi nu au reușit să treacă de câteva ori jumătatea terenului, iar în minutul 30 Florin Costea înscrie al 3 lea gol al lui în ultimele 3 partide.
Asaltul echipei Universitatea Craiova la poartă lui Bușcă a continuat iar cu 6 minute până la pauză Alexandru Raicea a dus avantajul echipei lui la 3-0 înscriind după o acțiune frumoasă.
Acesta a fost și rezultatul primei reprize: Universitatea Craiova – CS Sporting Roșiori 2008 3-0.
După pauză oaspeții au dat semne să revină în joc și după o posesie bună aceștia aceștia reduc din diferența în minutul 52 prin Român Andrei.
Intrarea lui Sabin Lupu, Olivian Surugiu și Villegas Perez Sebastian a revigorat echipa noastră iar Sabin Lupu a avut 3-4 ocazii de a înscrie dar fără nici un rezultat pe tabela.
În minutul 83 Ezaki Chihiro reușește să înscrie la capătul unei acțiuni frumoase și scorul a ajuns la 4-1 pentru echipa noastră.
Cu câteva secunde până la finalul celor 90 de minute, Villegas Perez Sebastian este oprit neregulamentar de către portarul Bușcă Răzvan Ștefan și centralul acordă lovitură de pedeapsa pentru echipa noastră. Claudiu Bălan execută și înscrie astfel stabilind și scorul final: Universitatea Craiova – CS Sporting Roșiori 2008 5-1.
Etapă următoare echipa noastră se deplasează la Sibiu unde va întâlnii echipa AFC Hermannstadt 2.
Universitatea Craiova: Chindris Claudiu, Kovari Ștefan, Negru Radu, Dina Eduard, Avram Marius, Ștefan Claudiu, Raicea Alexandru, Ezaki Chihiro, Bălan Claudiu, Dina Mihai, Costea Florin.
Rezerve: Angeru Adrian, Ciucă Mădălin, Moț Laurențiu, Zimța Samuel, Villegas Perez Sebastian, Surugiu Olivian, Lupu Sabin.