Universitatea Craiova câștigă amicalul cu IF LYSENG !

Universitatea Craiova - IF LYSENG

Universitatea Craiova 2 – 0 IF LYSENG

Universitatea Craiova câștiga amicalul de astăzi din Antalya împotriva echipei din Danemarca. Începând cu ora 15:30 (ora României 14:30) Universitatea Craiova a avut programat un amical cu echipa “IF LYSENG”.

Universitatea Craiova a început bine meciul, Nicolo Napoli a putut să se bazeze în apărare pe Mădălin Ciuca și Ovidiu Dănănae.

La mijloc, Claudiu Codoban a reușit să aibă o evoluție bună, fiind cel care a executat o lovitura libera, în urma căreia Claudiu Bălan a înscris în minutul 38.

Scorul pauzei a fost Universitatea Craiova 1 – 0 IF LYSENG.

În repriza secundă, în urma unor schimbări efectuate de către Nicolo Napoli, Universitatea Craiova a continuat să atace, iar după 11 minute de la fluierul reprizei secunde, Samuel Zimta a fost faultat în careu, iar arbitru a dictat lovitură de pedeapsă pentru Universitatea Craiova.

Claudiu Bălan înscrie din nou pentru Universitatea Craiova, stabilind și scorul final.

Pentru Universitatea Craiova au evoluat : Mogoșanu, Negru, Dănănae, Ciuca, Cristi, Tănase, Codoban, Raicea, Zimta, A. Avram, Balan.

Rezerve: Chindriș, Kovari, Mot, Grecu, Perez, Suciu, M. Avram.

Indisponibil: Raducanu.

Meciul Universitatea Craiova - IF LYSENG