Universitatea Craiova are programat încă un amical mâine cu Arsenal Tula

Universitatea Craiova a efectuat astăzi 2 antrenamente, iar mâine, are programat încă un amical, în stagiul de pregătire din Antalya.

De această dată, adversarul este Arsenal Tula, la care a evoluat Florin Costea, în 2015.

În primul antrenament de astăzi, Nicolo Napoli și Adrian Filip au decis să lucreze la condiția fizică a jucătorilor și nu a folosit mingea.

Au ales să facă câteva exerciții de încălzire, iar in partea a doua a antrenamentului, staff-ul tehnic a împărțit lotul în 2 grupe, iar într-o grupă a intrat chiar Robert Săceanu, 35 de ani, care a rezistat tot antrenamentul.

Portarii au avut exerciții separate alături de Vali David.

Meciul de mâine are loc în localitatea Belek, la ora 15 (ora 14 a României).

FC Arsenal Tula este un club profesionist de fotbal din Tula, Rusia, care evoluează în Prima Ligă Rusă.

Un răspuns la “Universitatea Craiova are programat încă un amical mâine cu Arsenal Tula”

1. Domnule Adrian Mititelu va apreciez pentru lupta pe care o duceti cu mafia din Craiova si din fotbal pentru a readuce Universitatea unde a fost odata. Va sfatuiesc sa aduceti un preparator fizic de valoare ,asta face 50% din succesul echipei,cum a fost Urbano Lega