Universitatea Craiova are programat încă un amical mâine cu Arsenal Tula

Universitatea Craiova a efectuat astăzi 2 antrenamente, iar mâine, are programat încă un amical, în stagiul de pregătire din Antalya.

De această dată, adversarul este Arsenal Tula, la care a evoluat Florin Costea, în 2015.

În primul antrenament de astăzi, Nicolo Napoli și Adrian Filip au decis să lucreze la condiția fizică a jucătorilor și nu a folosit mingea.

Au ales să facă câteva exerciții de încălzire, iar in partea a doua a antrenamentului, staff-ul tehnic a împărțit lotul în 2 grupe, iar într-o grupă a intrat chiar Robert Săceanu, 35 de ani, care a rezistat tot antrenamentul.

Portarii au avut exerciții separate alături de Vali David.

Meciul de mâine are loc în localitatea Belek, la ora 15 (ora 14 a României).

FC Arsenal Tula este un club profesionist de fotbal din Tula, Rusia, care evoluează în Prima Ligă Rusă.

• Marinescu Bruno februarie 4, 2019 at 10:13

Domnule Adrian Mititelu va apreciez pentru lupta pe care o duceti cu mafia din Craiova si din fotbal pentru a readuce Universitatea unde a fost odata. Va sfatuiesc sa aduceti un preparator fizic de valoare ,asta face 50% din succesul echipei,cum a fost Urbano Lega