Ultimul amical pentru Universitatea Craiova are loc sâmbătă la Slatina !

amical

După victoria de la Târgu-Jiu , Universitatea Craiova va disputa ultima partidă de verificare înainte de startul returului campionatului Ligii III. Sâmbătă, de la ora 14:00, la Slatina, Universitatea Craiova întâlnește echipa CSM Slatina.

La amicalul de la Slatina Peluza Sud 97 va face deplasarea. Stadionul din Slatina are o capacitate mai mare față de sinteticul de la Târgu-Jiu. Universitatea Craiova are de luat o revanșă în fața celor de la Slatina . Anul trecut au eliminat echipa Universitatea Craiova din Cupa României.

De această dată Nicolo Napoli poate conta și pe Marius Avram. Acesta a suferit o accidentare în Antalya iar la ultimele antrenamente acesta a intrat în programul echipei .
Tot lotul este valid pentru meciul de sâmbătă astfel că  Nicolo Napoli poate să-și creioneze un prim “unsprezece” cu care va juca în prima etapă a returului cu echipa din Bradu.

Sursa: Jurnal de Craiova