FC Universitatea a perfectat încă două transferuri. Vezi ce fotbaliști vor juca în Bănie!

FC Universitatea Craiova continuă campania de achiziții.

Conducerea alb-albaștrilor continuă să întărească echipa iar Ediție.ro vă informează că șefii Științei au mai perfectat încă două transfruri, după cel din urmă cu câteva zile, al lui Arsene Luboya.

Fundașul central Denis Ispas, 27 de ani, 1,86 m, a semnat cu FC Universitatea Craiova un contract pentru o perioadă de șase luni, cu drept de opțiune pentru un an, după ce s-a despărșit de Turris Măgurele. Ispas a mai jucat în cariera sa la Chindia Târgoviște, Șirineasa, Dunărea Călărași, Farul Constanța și Turris Măgurele. Acesta a fost unul dintre cei mai buni fundași centrali ai telormănenilor.

Atacantul Adrian Voicu, 28 de ani, 1,83 m, a semnat cu FC Universitatea Craiova un contract pentru 1 an și jumătate, după ce la rândul său s-a despărțit și el tot de Turris Măgurele. Voicu a mai jucat în cariera sa la FC Voluntari, Olimpia Satu Mare, Juventus București și Turris Măgurele, fiind unul dintre cei mai buni atacanți ai telormănenilor în momentul în care Turris a promovat din Liga 3 în Liga 2.

Ediție.ro le urează noilor jucători ai Științei multă noroc și la cât mai multe reușite în tricoul alb-albaștrilor.