EXCLUSIV. Silviu Lung jr: „Cu Ovidiu Stângă am debutat în Liga 2. Echipa va pasa și mai mult!”

Silviu Lung jr urmărește cu interes parcursul lui FC Universitatea Craiova din Liga 2.

În urmă cu 15 ani portarii lui FC Universitatea Craiova din Liga 2 și ulterior din Liga 1 au fost Mircea Bornescu și Silviu Lung jr, iar antrenorul Științei era ca și acum, Ovidiu Stângă. Fostul internațional, retras în urmă cu câteva luni din echipa națională a României, Silviu Lung jr, 31 de ani, salută prn intermediul lui Ediție.ro revenirea lui Stângă pe banca alb-albaștrilor. Omul care a fost cu România la trei turnee finale este și cel care l-a debutat la doar 16 ani pe Silviu Lung jr la Universitatea Craiova.

Cu Ovidu Stângă am debutat la Universitatea Craiova în Liga 2. Este un antrenor foarte bun. Mi-a plăcut foarte mult de el și consider că este o alegere foarte bună. Lui Ovidiu Stângă îi place jocul de posesie, iar echipa o să paseze și mai mult de acum. În mod sigur se va reuși promovarea în Liga 1. Îi urez multă baftă lui Ovidiu Stângă, dar le urez multă baftă și băieților”, a spus Silviu Lung jr.