Concurență aprigă între juniorii echipei „Universitatea Craiova”

fc-universitatea-craiova

Campania de achiziții din perioada de iarna este aproape de final, iar echipa noastră a mutat decisiv în compartimentul juniorilor . În aceasta campanie de achiziții au fost câteva transferuri cu care Nicolo Napoli poate ataca promovarea din vara, în eșalonul secund.

Odată cu sosirea lui Radu Cristiu, calculele în apărarea noastră sunt altele. Concurenta pentru cele trei locuri de titulari, obligatorii pentru juniori în echipa, a devenit acum una foarte mare.

Lupta strânsă și la mijlocul echipei, având în vedere ca Samuel Zimta si Mot trag și ei tare la antrenamente să îl impresioneze pe antrenorul echipei noastre.

Pana la plecarea din Antalya, se va mai perfecta un ultim transfer pentru echipa noastră.