Cetatea Banilor City in City, noul partener oficial al FC Universitatea 1948

­čĄŁ Cetatea Banilor City in City este noul partener oficial al Fotbal Club Universitatea 1948 pentru sezonul 2021/22.
Valoarea contractului reprezint─â o sum─â important─â ce urmeaz─â s─â creasc─â de la sezon la sezon.

CETATEA BANILOR CAPITAL INVEST SA reprezint─â denumirea brandului imobiliar de mare anvergur─â din Craiova, bulevardul Calea Severinului, cunoscut ca zona Balta Craiovi╚Ťei.

Noul proiect Cetatea Banilor City in City va cuprinde:

• peste 1.000 de apartamente PREMIUM ╚Öi PREMIUM PLUS realizate in cadrul conceptului nZEB (nearly Zero-Energy Building);
  • aproximativ 150.000 m┬▓ destina╚Ťi zonei de retail si servicii din care nu vor lipsi branduri de renume – lideri europeni ╚Öi na╚Ťionali ├«n domeniu
  • 70.000 m┬▓ office clasa A;
  • 10 hectare de parc natural cu locuri de joaca si pista de bicicleta de 4.000 m liniari, precum si zona de alimenta╚Ťie publica;
  • ╚ścoal─â modern─â de tip occidental pentru clasele I-VIII, 1.000 de locuri;
  • Gr─âdini╚Ť─â ultramodern─â, 300 de locuri;
  • Centru de agrement / SPA / relaxare ÔÇô 500 de locuri.

Proiectul Cetatea Banilor City in City urmeaz─â s─â reprezinte centrul economico-financiar al B─âniei cu o investi╚Ťie de peste 500 milioane EURO ├«n urm─âtorii 8ÔÇô 10 ani. ├Än prezent, societ─â╚Ťi importante au demarat lucr─ârile de amenajare a unui Mall de top ╚Öi a dou─â Hipermarket-uri, lideri na╚Ťionali ├«n domeniu. Proiectele reziden╚Ťiale ╚Öi de agrement sunt ├«n faza de avizare a documenta╚Ťiei ╚Öi de ob╚Ťinere a autoriza╚Ťiilor de construc╚Ťie.

Mai multe detalii despre proiect g─âsi╚Ťi la adresa web: https://www.cetateabanilorcityincity.ro/

Craiova crește, Craiova se ridică!

Las─â un r─âspuns