Cetatea Banilor City in City, noul partener oficial al FC Universitatea 1948

🤝 Cetatea Banilor City in City este noul partener oficial al Fotbal Club Universitatea 1948 pentru sezonul 2021/22.
Valoarea contractului reprezintă o sumă importantă ce urmează să crească de la sezon la sezon.

CETATEA BANILOR CAPITAL INVEST SA reprezintă denumirea brandului imobiliar de mare anvergură din Craiova, bulevardul Calea Severinului, cunoscut ca zona Balta Craioviței.

Noul proiect Cetatea Banilor City in City va cuprinde:

• peste 1.000 de apartamente PREMIUM și PREMIUM PLUS realizate in cadrul conceptului nZEB (nearly Zero-Energy Building);
  • aproximativ 150.000 m² destinați zonei de retail si servicii din care nu vor lipsi branduri de renume – lideri europeni și naționali în domeniu
  • 70.000 m² office clasa A;
  • 10 hectare de parc natural cu locuri de joaca si pista de bicicleta de 4.000 m liniari, precum si zona de alimentație publica;
  • Școală modernă de tip occidental pentru clasele I-VIII, 1.000 de locuri;
  • Grădiniță ultramodernă, 300 de locuri;
  • Centru de agrement / SPA / relaxare – 500 de locuri.

Proiectul Cetatea Banilor City in City urmează să reprezinte centrul economico-financiar al Băniei cu o investiție de peste 500 milioane EURO în următorii 8– 10 ani. În prezent, societăți importante au demarat lucrările de amenajare a unui Mall de top și a două Hipermarket-uri, lideri naționali în domeniu. Proiectele rezidențiale și de agrement sunt în faza de avizare a documentației și de obținere a autorizațiilor de construcție.

Mai multe detalii despre proiect găsiți la adresa web: https://www.cetateabanilorcityincity.ro/

Craiova crește, Craiova se ridică!