Alb-albaștrii au efectuat vizita medicală. Cu cine vor juca leii din Bănie un amical pe 13 februarie!

O grupă de jucători a Științei a efectuat luni dimineață vizita medicală.

Alb-albaștrii au început treaba de sâmbătă, iar luni staff-ul tehnic al „juveților” a împărțit lotul în două grupe. O grupă a mers la vizita medicală, iar celalată a făcut un antrenament pe un teren sintetic în balon. Marți cele două grupe își vor inversa ordinea în programul zilei. Ovidiu Stângă a declarat că, după terminarea stagiului de pregătire de pe plan local, leii din Bănie vor susține și un meci de verificare.

Ulterior FC Universitatea Craiova va mai disputa patru meciuri de verificare, iar înainte cu o săptămână de reluarea campionatuli leii din Bănie vor mai juca un meci. Site-ul oficial al grupării Pandurii Tg Jiu a anunțat că ocupanta ultimului loc în Liga 2 va disputa pe data de 13 februarie un meci de pregătire cu FC Universitatea Craiova.