UNIVERSITATEA CRAIOVA s-a inscris, oficial, in Liga a II-a
Publicat pe 11 iulie 2013, 14:26

Astazi, juristul clubului, Mircea Moise, a depus, in numele UNIVERSITATII CRAIOVA, la Federatia Romana de Fotbal toate documentele necesare in vederea inscrierii echipei in Liga a II-a, sezonul 2013/2014. Meciurile de pe teren propriu ale Universitatii Craiova se vor disputa pe stadionul Municipal Drobeta Turnu Severin.

Reunirea echipei are loc pe 22 iulie, cand va avea loc vizita medicala, urmand ca incepand cu 26 iulie sa demareze prima parte a pregatirii centralizate! Primul joc al UNIVERSITATII CRAIOVA, dupa 2 ani de neparticipare, va avea loc pe 4 august, la Severin.

De asemenea, antrenorul NICOLO NAPOLI incearca, in aceste zile, perfectarea unui meci amical cu o formatie importanta din Serie A, ce ar urma sa se dispute la sfarsitul lunii august.