UNIVERSITATEA CRAIOVA – cerere oficială la Primărie pentru folosirea bazelor sportive
Publicat pe 27 mai 2015, 14:32

Astăzi, clubul de fotbal Universitatea Craiova, reorganizat în U Craiova S.A., a solicitat, în mod oficial, Primăriei Craiova – folosirea bazelor sportive „Extensiv” şi Complex „Ion Oblemenco” - parţial, imobile care se află în diverse forme de administrare a Municipiului Craiova.

Cu privire la baza “Ion Oblemenco”, Universitatea Craiova solicită să folosească terenul de antrenament „Petre Deselnicu”, teren care nu va fi afectat de lucrările de construcţie în acest an.

Prin demersul de astăzi (CLICK AICI) oficialii Ştiinţei solicită ca echipa să fie tratată la fel ca şi celelalte grupări care activează pe raza Municipiului Craiova.

Conform legii – Municipalitatea este obligată să ofere un răspuns în maxim 30 de zile de la depunerea cererii.