UNIVERSITATEA CRAIOVA A OBŢINUT CERTIFICATUL DE INDENTITATE SPORTIVĂ
Publicat pe 26 mai 2015, 14:12

Astăzi Registrul Sportiv de pe lângă Ministerul Tineretului şi Sportului a eliberat Certificatul de Identitate Sportivă pentru structura sportivă U CRAIOVA SA, societate care asigură continuitatea sportivă şi tradiţia echipei de fotbal Universitatea Craiova.

Astfel că începând de astăzi, din punct de vedere juridic, clubul de fotbal Universitatea Craiova este în fiinţă.

Reamintim faptul că raportat la Actul Constitutiv al societăţii Fotbal Club U Craiova SA, dar şi prin aportul mărcii de la OSIM, Fotbal Club Universitatea Craiova - noua structură U CRAIOVA SA este continuatoarea de drept şi de fapt a echipei de fotbal Universitatea Craiova.

De asemenea, conform Actului Constitutiv, toate activităţile sportive şi cele conexe din cadrul U CRAIOVA SA se vor desfăşura sub numele de Fotbal Club Universitatea Craiova.