PRECIZARE
Publicat pe 14 martie 2014, 17:21

Ştirea cu privire la litigiul Universităţii Craiova şi jucătorii australieni de la FIFA este o diversiune aruncată de jurnaliştii de casă ai celor de la CSU.

În primul rând acest litigiu financiar între Universitatea Craiova şi terţe persoane NU se poate soluţiona decât în cazul procedurii de insolvenţă.

În această perioadă clubul nu poate fi executat, în niciun fel, de niciun organism.

Legea 85/2006, LEGEA INSOLVENŢEI, este o lege specială şi derogă de la orice altă convenţie.

Ca fapt divers, sumele cuvenite jucătorilor australieni sunt cuprinse în planul de reorganizare al clubului care face obiectul procedurilor speciale din cadrul legii mai sus amintite.

Prin urmare, nu există niciun pericol dintre cele anunţate cu surle şi trâmbiţe în cadrul unor articole făcute de nişte jurnalişti total nepregătiţi.

Toată această mascaradă de ştiri dezinformate la adresa clubului de fotbal Universitatea Craiova reprezintă ultimele zvâcniri ale clanului CSU care încearcă, prin toate mijloacele, să prezinte situaţia de la Universitatea Craiova ca fiind una apocaliptică.