PRECIZARE
Publicat pe 5 ianuarie 2014, 19:07

Programul echipei UNIVERSITATEA CRAIOVA este următorul:

- 20 ianuarie - reunirea lotului şi vizita medicală;

- va urma un program de pregătire în Craiova de circa 8-10 zile;

- 3-5 februarie echipa va pleca într-un stagiu de pregătire în Antalya.

Deoarece în ultima perioadă au apărut fel şi fel de informaţii eronate create cu scopul de a induce în eroare suporterii echipei UNIVERSITATEA CRAIOVA, facem următoarea precizare:

UNIVERSITATEA CRAIOVA în acest retur va evolua pe stadionul «ION OBLEMENCO» din Craiova.

Dreptul de a folosi în exclusivitate baza din cadrul complexului «ION OBLEMENCO» a fost consfinţit, irevocabil, prin decizia numărul 23 din 15 octombrie 2013 a Tribunalului Dolj.

Faptul că există intenţia, la nivelul municipiului, pentru a se construi o nouă arenă la Craiova, nu afectează dreptul FOTBAL CLUB UNIVERSITATEA CRAIOVA, de a folosi spaţiile competiţionale şi de antrenament din cadrul complexului.

Prin urmare, orice discuţii legate de demolarea stadionului «ION OBLEMENCO» nu pot fi luate în considerare decât dupa terminarea competiţiei Ligii a II-a, respectiv iunie 2014.

În această săptămână va fi depus la grefa Tribunalului Braşov planul de reorganizare al FOTBAL CLUB UNIVERSITATEA CRAIOVA.
După depunerea lui, acesta urmează să fie făcut public în format electronic.