LOV merge azi la DNA pentru cauza Ştiinţei
Publicat pe 8 iunie 2013, 09:36

După cum se cunoaşte, LOV a fost mandatată de către Consiliul Local al Municipiului Craiova în şedinţa de joi, 31 ianuarie a.c., pentru a efectua această solicitare. Astfel că, în acest moment, există cinci persoane juridice care s-au constituit parte civilă în dosarul excluderii abuzive a Ştiinţei. Acestea sunt Fotbal Club Universitatea Craiova, Direcţia Generală a Finanţelor Publice Dolj, Asociaţia Suporterilor Universitatea Craiova Peluza Sud, Asociaţia Suporterilor Universitatea Craiova Legiunea a 13-a Severin şi municipiul Craiova. Sunt, de asemenea, aşteptate să se constituie parte civilă şi judeţul Dolj, dar şi alte persoane fizice sau juridice care au fost vătămate prin această decizie abuzivă.