COMUNICAT FOTBAL CLUB UNIVERSITATEA CRAIOVA
Publicat pe 4 iunie 2014, 21:47
Clubul de fotbal Universitatea Craiova, reorganizat în noua societate sportivă U CRAIOVA S.A., şi-a stabilit noul Consiliu Director provizoriu al clubului.

Astfel, începând de astăzi Consiliu Director al clubului este format din următoarele persoane:
-         TIBERIU BOIA – reprezentant al Asociaţiei Suporterilor;
-         FLORIN DUMITRU;
-         GABRIEL ŢÂRCĂ.

Acest organism funcţionează cu titlul provizoriu pentru o perioadă de 90 de zile. Consiliul Director este mandatat să efectueze toate demersurile cu privire la înscrierea clubului Universitatea Craiova în competiţia sportivă, sezon 2014-2015, încheiere contracte/legitimări jucători, precum şi celelalte operaţiuni administrative necesare derulării activităţii fotbalistice.
De asemenea, în paralel se vor face demersurile pentru definitivarea acţionariatului societăţii U CRAIOVA S.A. după principiul enunţat anterior.

Toate persoanele de bună credinţă interesate în a se implica în viaţa clubului de fotbal Universitatea Craiova sunt bine venite.

FOTBAL CLUB UNIVERSITATEA CRAIOVA