Comunicat Fotbal Club Universitatea Craiova
Publicat pe 23 iulie 2013, 15:13

Având în vedere situaţia litigioasă existentă între Club şi Municipiul Craiova, FC Universitatea Craiova nu vrea să tensioneze atmosfera şi aşa încordată între cele două părţi.

Prin urmare, renunţă la antrenamentul planificat în această  seară, de la ora 18, pe arena «Ion Oblemenco», urmând ca antrenamentul oficial în faţa suporterilor Universităţii să se facă după terminarea primului cantonament de vară, cantonament care va începe în această seară şi se va termina pe 3 august.

Menţionăm că stagiul de pregătire se va desfăşura la Calafat.

De asemenea, precizăm că, mâine, Judecătoria Craiova va soluţiona cererea clubului FC Universitatea Craiova de reintegrare în Complexul «Ion Oblemenco». În acest sens suntem foarte încrezători că justiţia va crea posibilitatea ca Universitatea Craiova să se întoarcă pe stadionul ce îl deţine din anul 1967.