Comunicat Adrian Mititelu
Publicat pe 5 februarie 2014, 16:51

Aduc la cunoştinţa publică următoarele:

Astăzi, 05 februarie 2014, mi-am depus mandatul de administrator special al Fotbal Club Universitatea Craiova.

Această decizie survine rechizitoriului întocmit de către Parchetul de pe lângă Judecătoria Craiova prin care s-a dispus trimiterea mea în judecată pentru infracţiunea de evaziune fiscală.

Consider că atât timp cât am susţinut ca Mircea Sandu şi Dumitru Dragomir să nu mai rămână în funcţie fiind trimişi în judecată pentru infracţiuni de abuz în serviciu, nici eu nu mai pot rămâne în funcţia de administrator special al Universităţii Craiova atât timp cât am fost trimis în judecată.

Conform legii îmi voi exercita atribuţiunile în continuare până când Adunarea Generală a Acţionarilor va numi un nou administrator special, acest lucru urmând să dureze circa 2-3 săptămâni.