COMUNICAT
Publicat pe 20 ianuarie 2014, 16:19
Luând act că până astăzi, luni, 20 ianuarie 2014, orele 16, Municipiul Craiova nu a dat vreo dispoziţie pentru a ridica restricţia abuzivă de a accede în Complexul Sportiv «Ion Oblemenco» a echipei de fotbal Universitatea Craiova, am hotărât:
  • Amânarea reunirii lotului echipei de fotbal Universitatea Craiova pentru o dată nedeterminată;
  • Înştiinţarea Federaţiei Române de Fotbal şi a celorlalte organe abilitate de lege;

P.S.  În scopul de a tergiversa şi a lăsa impresia că încercă să rezolve problema, Olguţa Vasilescu a invitat administratorul judiciar al societăţii, miercuri la Craiova. Însă nu ştie, sau se face că nu ştie, că reprezentatul legal al societăţii este administratorul special şi nu administratorul judiciar, acesta având cu totul alt rol.

FOTBAL CLUB UNIVERSITATEA CRAIOVA